Philippaerts i Gajser najbrži u drugoj utrci Prvenstva Italije

David Philippaerts odličnom vožnjom pobjedio je na drugoj utrci MX1 Prvenstva Italije u motocrossu voženoj ovog vikenda u Castiglione del Lagou. Bivši Svjetski prvak pobjedio je ispred Max nagla i Jeremyja Van Horebeeka. Aktualni prvak Svijeta, Antonio Cairoli završio je na petom mjestu, dok pobjednik prve utrke, Gauiter Paulin nije nastupio.

U utrci klase MX2 najbrži je bio Slovenac Tim Gajser na Hondi.

Na kraju dana, održava se Elite utrka u kojoj nastupa po 20 najbržih iz utrke MX1 i MX2. Nagl je bio najbrži, Tommy Searle drugi, a Philippaerts treći. Tim Gajser Elite utrku završio je na 7. mjestu.

Luka Crnković, jedini od Hrvata koji je nastupio na prvoj utrci prvenstva, ovog vikenda nije vozio zbog ozljede. Idući tjedan se vozi treća utrka, na kojoj će Luka ipak sudjelovati!