Jaroš i Leljak ponovno podijelili bodove

Karasov Brijeg ugostio je trenutnu kremu Hrvatskog motocross svijeta. Na vrhunski pripremljenoj stazi, uz dosta veliku vrućinu, gledatelji su mogli gledati veoma dobre vožnje. Ostalo nam je još samo dvije utrke prije ljetne pauze, a još uvijek ništa nije rješeno.

U MX Open klasi, u prvoj vožnji pobijedio je Marko Leljak ispred domaćeg vozača Hrvoja Karasa te Mateja Jaroša. U drugoj vožnji, Leljak je imao par pehova te je pao i izgubio priključak za vodećima, a borbu za prvo mjesto su vodili Jaroš i Karas. Pred sam kraj utrke, vodeću poziciju su par puta izmijenjivali, ali Jaroš je iskoristio priliku te 2 kruga pred kraj zaobišao Karasa i osvojio prvo mjesto.

U MX 2 klasi, pobjedu je odnio Matija Kelava koji se nije imao vremena opustiti zbog Aneja Doplihara i Luke Mileca. Međutim, u obje vožnje je pobijedio i polako osigurava naslov u MX 2 klasi. Od naših vozača, drugi je bio Ivan Kundid koji je iskoristio kvar na motoru Luke Križnika, koji se morao zadovoljiti s trećim mjestom.

32

Kod juniora, u najslabijoj klasi pobijedio je Antonio Blažeković, dok je na drugom mjestu bila Enola Šamu ispred Daria Plantaša te Šimuna Ivandića.

U MX 65, nakon nešto kraće pauze, na utrke se vratio Dominik Piskor koji je odmah i pobijedio u prvoj vožnji. U drugoj je pak došlo do komplikacija, gdje mu je navodno pokazano dva puta +2 kruga pa tek onda +1 umjesto mahanje zastavicom, nakon čega je Piskor stao i mislio da je utrka gotova. Dok je ponovno krenuo, bio je zadnji i tako izgubio prvo mjesto. Točan rasplet situacije ne znamo, ali valjda se to bude razriješilo vrlo brzo. Tako je pobjedu odnio Matija Šterpin, ispred Mie Ribić.

U MX 85 klasi, Nikola Hranić je i dalje bio najbrži vozač te kako se čini, baš i nema konkurencije u domaćem prvenstvu. Dobro je bilo za vidjeti da i nedavna ozljeda, tj pad na Europskom prvenstvu je iza njega. Drugi je bio Mihael Golec, a treći Michel Filipaj.